Çevremiz

Kazdağları eteklerindeki butik turizm merkezi Küçükkuyu, Yunan mitolojisinin, doğal güzelliklerle birleştiği ayrıcalıklı bir tatil beldesi. Assos ve Edremit Körfezi’nin arasında bulunan Küçükkuyu’da konaklama seçenekleri deniz kenarından başlayarak dağ eteklerine kadar çıkıyor.

Berraklığı ve temizliğiyle öne çıkan, cam göbeği renginde bir denize sahip olan Küçükkuyu’nun aynı şekilde havası da dünyanın en temiz havalarından. Oksijen açısından Alpler’den sonra en zengin nokta olan Kazdağları’nın havasıyla örtülü Küçükkuyu, bu detaydan dolayı sağlık turizminin de önemli alanlarından biri.

Küçükkuyu’da ilk dikkat çeken nokta beldenin şirin limanı. Kafe, restoran ve balıkçı tekneleriyle çevrili liman, Küçükkuyu’nun kalbi durumunda. Limandaki kafelerde deniz manzarasıyla birlikte içeceğinizi yudumlayıp, dinlenebileceğiniz gibi Küçükkuyu restoranlarında korfez balıklarını tadabilirsiniz. Limanın etrafı ise denize girmek için pek çok uygun alan sunuyor. Çoğunluğu halka açık olan Küçükkuyu plajları arasında beach club şeklinde hizmet veren tesislerin özel plajları da mevcut. Küçükkuyu’nun merkezinde, zeytin ağaçları ve denizle iç içe bir konumda yer alan Sahil Pansiyon ise uygun fiyatlı konaklama seçeneklerine sahip.

Kazdağları’nın kıyılarını süsleyen Küçükkuyu’ya gelindiğinde kesinlikle çevresindeki büyüleyici doğa da keşfedilmeli. şelaleler ve çam ormanlarıyla çevrili Kazdağları’nda bulunan doğal güzelliklerin en çok ilgi çekenleri; Şahinderesi Kanyonu, Sarıkız Tepesi, Hasanboğuldu ve Sütuven Şelaleleri.

Doğal güzelliklerle beraber Küçükkuyu’nun çevresinde gezilebilecek tarihi köyler de mevcut. Bunlardan en ilgi görenleri; geleneksel taş evleriyle ve taş yollarıyla bilinen Adatepe ve Yeşilyurt Köyleri. Küçükkuyu’ya Küçükçetmi ise şifalı kaplıcalara ev sahipliği yapıyor.Beldenin geçim kaynaklarından biri olan zeytincilikle ilgili üretim çeşitlerinden, süreçlerine kadar bütün detayları öğrenebileceğiniz

Adatepe Zeytinyağı Müzesi de gezilebilir. Antik Yunan döneminde de önemli bir yerleşim alanı olan Küçükkuyu’ya gelindiğinde ziyaret edilebilecek tarihi alanlar ise Zeus Altarı ve Assos Antik Kent